KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14099069

nr 1409 9069

Tore Wideryd

(1908-1992), Sverige

Klippor. Signerad, daterad -67. Motivet: 19x33, yttermått inklusive ram: 43x53, akvarell

Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 20:42:14

30/7 13:39:45 1      Vinnande bud

Tore Wideryd

Läs mer om Tore Wideryd